Aranżacja tarasu w marokańskim stylu

Jeśli jesteśmy zafascynowani kulturą marokańską, warto pewne jej cechy przenieść do własnego mieszkania. Jednakże nie musimy ograniczać się wyłącznie do niego. Jeżeli posiadamy taras, również możemy urządzić go w tym stylu. Dzięki temu będzie się on odznaczał pewną tajemniczością oraz egzotyką.

Jak zaaranżować taras w stylu marokańskim? Jeżeli mamy taką możliwość, zamontujmy zadaszenie nad tarasem. Nie tylko odda on charakterystyczny element kultury marokańskiej, ale również zapewni nam poczucie bezpieczeństwa. Następnie musimy wybrać odpowiednie miejsce do siedzenia. Jako siedzisko wybierzmy sofę lub nawet sam materac.

Możemy ozdobić je licznymi poduszkami, jednak zdecydujmy się na zakup tylko tych, które wykonane są z materiałów najlepszej jakości. Nieodzownym elementem będzie także stolik do kawy. Nie powinien być zbyt wysoki. Najlepiej wybrać taki, który posiada bogate zdobienia.

Taras może być również przyozdobiony firanami. Można zdecydować się na dowolną kolorystykę. Obowiązkowo zawieśmy też kilka lub nawet kilkanaście lampionów, które będą wiernie wzorowane na marokańskim stylu. Najczęściej wykonane są z żelaza oraz ze szkła, zatem cechują się dużą trwałością.

Zadbajmy również o egzotyczną roślinność, która będzie nam przypominać Maroko. Idealnie nadadzą się kaktusy czy juki. W ten sposób uzyskamy taras w marokańskim stylu, który z pewnością będzie zachwycał wszystkich odwiedzających nas gości. Pamiętajmy bowiem, że w stylu marokańskim bardzo ważny jest przepych.