Casa Milà

https://hydrauliq.pl/hydraulik-chotomow/

Przyglądając się najdziwniejszym budynkom świata, bez wątpienia warto zatrzymać się na chwilę w Hiszpanii. To właśnie tam tworzył przecież jeden z najbardziej znanych architektów świata – Antoni Gaudi.

Jego projekty zawsze zaskakują swą nietypową formą i ciekawymi rozwiązaniami. Jedną z takich właśnie budowli jest Casa Milà, którą można zobaczyć w gorącej Barcelonie.

Casa Milà to jedno z ostatnich dzieł „świeckich” wybitnego architekta. Mieszkańcy Barcelony nazywają budynek „La Pedra” co znaczy tyle, co „Kamieniołom”.

Określenie to wzięło się stąd, że obiekt przypomina nieco skalny, potężny blok. Fasada budowli Gaudiego przywodzi na myśl fale oceanu, co też wyróżnia ten obiekt spośród innych, typowych budynków.

Na uwagę zasługują również kłute z żelaza balkony, które swą formą nawiązują do natury. Interesujący jest ponadto dach tej budowli.

Można na nim bowiem dostrzec kominy, przypominające unoszące się kłęby dymu. Bez wątpienia Casa Milà to jeden z najciekawszych, jakie znajdują się w Barcelonie.