Cenne dzieła sztuki

Naklejki na słoiki - https://booklet.pl/ - Drukarnia Booklet

Często słyszymy w mediach albo oglądamy w filmach zachwyt jaki ludzie majądo dzieł sztuki. Jest to słuszne i należy się wielkim artystom. Jednak zwykły człowiek, który znawcą dzieł sztuki nie jest ma problem z oceną i oszacowaniem wartości obrazów czy rzeźb. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu jakiś dzieł artystycznych warto udać się do firm specjalizujących się w tym zawodowo.

W firmach takich wycenę opiera się na podstawie aktualnych notowań aukcyjnych z Polski i z zagranicy a także na bazie wiedzy fachowców. Ocenia się odpowiednio stan w jakim przedmiot jest, jego wiek, epokę w jakiej został stworzony. Określa się o ile to możliwe jest autora i jego narodowość. Te dane zebrane razem pozwalają na dokładniejszą analizę.

Znawca dzieł sztuki wnikliwie przygląda się materiałowi z jakiego dana rzecz została wykonana. Używa się do tego różnych narzędzi i wykonuje z wielką uwagą, aby nieumyślnie nie uszkodzić dzieła. Tak sporządzony opis i porównanie go z tymi w bazie danych pozwala przystąpić do szacunkowej wyceny. Sprawdza się przy tym także autentyczność dzieł.