Gniazdka i włączniki światła

Podkład pod obrus

Niektóre elementy muszą koniecznie znaleźć się w dziecięcym pokoju, nawet jeśli chciałbyś tego uniknąć. Dotyczy to między innymi montowania gniazdek elektrycznych, które dla malucha są równie niezbędne, co kuszące i niebezpieczne. Jak rozwiązać problemy związane z różnego rodzaju instalacją? Obecnie bardzo popularne na rynku stają się tak zwane zaślepki, służące do ukrywania kontaktów.

Cztery sztuki takiego zabezpieczenia można kupić w Internecie czy sklepie ze sprzętem elektronicznym już za kilka złotych. To kwota, którą z pewnością warto zainwestować w bezpieczeństwo kilkulatka. Warto dobrze przemyśleć położenie rzadko używanych kontaktów i zastanowić się, czy nie zastawić ich na stałe, na przykład za pomocą komody.

Kiedy dziecko podrośnie, można zarządzić małe przemeblowanie. W ciągu kilku ostatnich lat w urządzaniu mieszkań pojawił się również nowy trend: umieszczanie włączników światła na wysokości mniej więcej metra powyżej ziemi. Stosowane jest to we wszystkich pomieszczeniach w domu, jednak doskonale może się sprawdzić także w dziecięcym pokoiku.

W ten sposób maluch nie będzie wspinał się na łóżko czy krzesło, by samodzielnie zapalić światło.