Hiszpania w naszym mieszkaniu

Kultura hiszpańska jest ściśle odwzorowana w wystroju wnętrz. Ognisty temperament Hiszpanów, bogata kolorystyka sprawia, że styl ten jest chętnie kopiowany nawet w krajach o umiarkowanym klimacie. Obecnie łatwo nadać hiszpański wystrój naszemu mieszkaniu. Wystarczy poszukać kilku, odpowiednich dodatków, które spowodują, że poczujemy się jakbyśmy byli w Hiszpanii.

Od czego należy zacząć? Głównym założeniem hiszpańskiego stylu są dwie, z pozoru przeciwstawne cechy – naturalność oraz kolor. Niemal wszystko dobrane jest na zasadzie kontrastów. Możemy zatem zobaczyć połączenie tradycji i nowoczesności. Hiszpański styl jest bardzo uniwersalny.

Chcąc posiadać takie mieszkania nie można bać się eksperymentowania. Często wystrój jest bardzo odważny i zupełnie odbiega od tego, co znaliśmy dotychczas. Jednocześnie wnętrza są bardzo przytulne i idealnie nadają się do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Meble mają prosty, ale jednocześnie nowoczesny charakter.

Najczęstszymi kolorami w hiszpańskich wnętrzach jest czerwień oraz brąz. Kolory te kojarzą się ze słońcem i taki jest właśnie wystrój mieszkań. Kontrastem dla wyrazistych kolorów są delikatne tkaniny, najlepiej wykonane z naturalnych surowców. W hiszpańskim mieszkaniu nie może zabraknąć elementów dekoracyjnych.

Zazwyczaj są to ozdobne naczynia czy obrazy. Całość dopełniona jest fotografiami rodzinnymi. Jednym z ważniejszych elementów w wystroju są również lustra. Można je powiesić np.

w salonie czy na korytarzu.