Jak bezpiecznie kupować na Aliexpress?

www.kszielonoczarni.pl

Zakupy przez internet stały się w ostatnich latach niezwykle popularne – Polacy coraz chętniej kupują w sieci. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i przede wszystkim oszczędność czasu. Przez internet możemy dziś kupić w zasadzie wszystko. Ważne jest jednak, aby poszukać prawdziwych okazji i zdobyć upragnione produkty w niesamowitych cenach. Ciekawą alternatywą jest z pewnością kupowanie przez różnego rodzaju zagraniczne portale takie jak na przykład chiński portal Aliexpress. Nie wszyscy jednak wiedzą, co to tak w zasadzie za strona i mają wątpliwości, zastanawiając się przy tym jak bezpiecznie kupować na Aliexpress oraz innych podobnych portalach.

Tymczasem portal Aliexpress to nic innego jak platforma skierowana do użytkowników na całym świecie, na której możemy zamówić niemalże każdy produkt, najczęściej w niskiej cenie. Elektronika, ubrania, akcesoria do telefonów – na Aliexpress znajdziemy dosłownie wszystko, dlatego też nic dziwnego, że portal ten stał się tak popularny. Trzeba jednak przy tym pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Jak bezpiecznie kupować na Aliexpress? Oto najważniejsze rady. Pamiętaj o kontroli służby celnej. Na niektóre towary może zostać nałożone cło.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kontrola służby celnej może się przydarzyć przy każdej przesyłce, niezależnie od tego, czy kupujemy towar o niskiej zadeklarowanej wartości, czy też decydujemy się na import. Kontrole są bowiem prowadzone w sposób wyrywkowy. Nie wszystkie produkty spełniają najważniejsze standardy. Dzieje się tak, gdyż wiele produktów, które wystawia się na portalu Aliexpress produkuje się w Chinach z przeznaczeniem na rynek wewnętrzny. Nie oznacza to oczywiście, że są to złe produkty, lecz niekiedy może się zdarzyć tak, że nie spełniają one najważniejszych standardów bezpieczeństwa czy państwowych i unijnych norm. Jest to także ważne z tego względu, że jeśli jesteśmy importerami tego typu produktów to my jesteśmy odpowiedzialni za to, aby były one zgodne ze standardami.

W przeciwnym przypadku możemy liczyć się z konsekwencjami. Uważaj na dostawców oraz produkty podrabiane. Warto wybrać takich dostawców, którzy na profilach mają sporo pozytywnych komentarzy. Dodatkowo, zakup takich produktów jak maszyny czy specjalistyczna elektronika może być dość ryzykowny – tym bardziej, jeśli widzimy zaskakująco niską cenę. Należy wiedzieć, że jeśli kontrola celna stwierdzi import podrabianych towarów to mogą nas czekać wysokie kary oraz koszty związane ze zniszczeniem tego typu towarów. Jak więc widać, zakupy przez portal Aliexpress nie są wcale trudne i wystarczy jedynie zachować odpowiednią czujność, by zniwelować jakiekolwiek ryzyko do minimum.