Jak dbać o cerę w czasie ciąży?

www.antilles-foot.com

W czasie ciąży skóra staje się wyjątkowo wrażliwa, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Zdrowa dieta i wolniejszy tryb życia sprawiają, że cera staje się bardziej promienna. Ale należy mieć na uwadze, że nabiera ona skłonności do przesuszeń oraz staje się podatna na przebarwienia posłoneczne. Kobiety w ciąży powinny poświęcić czas swojej cerze, by utrzymać ją w dobrej kondycji.

https://avocado.pl/ profesjonalna obsługa klienta w call center call center w zasięgu ręki

Niezbędne będzie stosowanie kosmetyków nawilżających cerę, co ma ochronić ją przed łuszczeniem się i swędzeniem. Należy zrezygnować z opalania, które jest niekorzystne dla przyszłych mam. Długie przebywanie na słońcu może powodować zawroty głowy i omdlenia. Ale słońce jest także niekorzystne dla samej cery.

Rewolucja hormonalna sprawia, że kobiety nie opalają się równo, a także są narażone na powstawanie przebarwień. Cerę najlepiej zabezpieczać kremem z wysokim filtrem. Przy wyborze kosmetyków, które mają pielęgnować cerę, należy zwrócić uwagę na ich skład. Najlepiej, by miały jak najmniej sztucznych dodatków.

Niektóre składniki są wręcz zakazane do stosowania w czasie ciąży. Lepiej wcześniej zapoznać się z listą bezpiecznych składników.