Kupno mieszkania – kto jest właścicielem?

Osoby, nastawione na kupno mieszkania, zwykle przeglądają codziennie mnóstwo różnych ogłoszeń. Bardzo wiele z nich decyduje się na nabycie nieruchomości bezpośrednio, ponieważ nie chcą w całą transakcję angażować żadnej agencji, która również zażyczyłaby sobie dodatkowej prowizji od sprzedaży. Tymczasem na nieostrożnych czeka mnóstwo pułapek, których trzeba się wystrzegać, by w przyszłości móc bez trudu zamieszkać w wybranym lokum. Jednym z takich poważnych kwestii jest ustalenie własności danego mieszkania.

http://viacon.pl/pl/geosiatki-do-stabilizacji-gruntu obsługujemy klientów telefonicznie telefoniczna obsługa klienta obsługa klientów przez telefon

Zdarza się, że oszuści, żerując na nieostrożności kupujących, podają się za właścicieli mieszkań, tak naprawdę wcale nimi nie będąc. Częste są także historie o właścicielach, którzy znajdują się poza granicami kraju i rzekomo udzielili zgody na sprzedaż mieszkania osobie trzeciej. Naturalnie, pełnomocnictwo jest możliwe, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy wszystko przebiega zgodnie z zapewnieniem drugiej strony i czy nikt nie próbował fałszować żadnych dokumentów. Obowiązkiem kupującego jest też sprawdzenie księgi wieczystej, a jeśli mieszkanie nie ma jej jeszcze założonej, zażądanie aktu notarialnego, który powinien znajdować się u obecnego właściciela.