Peptydy

Peptydy to jeden z najnowszych hitów kosmetycznych. Niegdyś te składniki można było spotkać tylko w preparatach profesjonalnych lub dermokosmetykach, których cena parokrotnie przekracza cenę drogeryjne produkty. Niedawno peptydy pojawiły się jako składniki aktywne kremów i maseczek przecizmarszczkowych.

Dlaczego peptydy są skuteczne i popularne? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo stosowania. Peptydy to organiczne składniki, tak zwane bioaktywne aminokwasy, które nie wywołują podrażnień nawet na skórze skłonnej do alergii. Ponadto, są to składniki aktywne, które wykazują szerokie działanie i wnikają do głębokich warstw naskórka.

Przede wszystkim wzmacniają hydrolipidowy płaszcz wodny skóry, co oznacza, że dzięki peptydom utrzymywany jest odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Poza tym, peptydy swoim działaniem stymulują produkcję zarówno kolagenu, jak i elastyny. W ten sposób, po zastosowaniu kuracji z peptydami nasza skóra staje gładsza, lepiej odżywiona, a zmarszczki wygładzają się.