Podstawowe zasady feng shui

http://www.oprawaobrazow.waw.pl

Feng shui wywodzi się z Chin. To właśnie tam znane jest pojęcie energii chi, która oddziałuje na organizm człowieka. Ze względu na to, że znaczną część życia spędzamy w mieszkaniu, musimy zadbać o jego odpowiednie urządzenie. Do jednych z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu zalicza się łazienka. Zgodnie z zasadami feng shui po każdorazowym skorzystaniu z toalety należy zamknąć klapę.

Uważa się bowiem, że otwarta klapa uwalnia złą energię. Koniecznie powinniśmy zamykać drzwi od łazienki. Jeśli tego nie dokonamy, dobra energia będzie wypływać z naszego mieszkania. Bezwzględnie trzeba unikać kapiących kranów, który symbolizuje utratę pieniędzy. Jeżeli chcemy zapewnić sobie dostatek zadbajmy o to, żeby w naszym mieszkaniu znajdowała się ryba.

Nie musi to być żywe stworzenie. Równie skutecznie będzie na nas oddziaływać obrazek przedstawiający rybę. Urządzając mieszkanie powinniśmy unikać wszelkich ostrych przedmiotów. Meble powinny mieć zaokrąglone kanty. Pochowajmy także noże i nożyczki do szuflad.