Proponowane są siatki magazynowe

www.101filmow.pl

Na magazynie poza regałami, które należałoby odpowiednio zabezpieczyć, czasami znajdują się jeszcze różnego rodzaju maszyny, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników. Dlatego warto się zastanowić, w jaki sposób można rozwiązać ten problem, tak aby zmniejszyć do minimum możliwość występowania wypadków w pracy. Świetnie w roli takiego zabezpieczenia mogą się sprawdzić siatki magazynowe. Im szybciej je zamontujemy, tym szybciej zyskamy pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o naszych pracowników.

Czym się muszą charakteryzować?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czym powinny się charakteryzować takie siatki magazynowe, to warto wiedzieć, że muszą być one bardzo wytrzymałe. Chodzi o to, aby nawet po uderzeniu w nie wózkiem widłowym, nic złego się z nimi nie stało i żeby nadal dobrze spełniały one swoją rolę. Do tego powinny być łatwe w montażu, tak aby odbył się on jak najszybciej, żeby łączenie poszczególnych elementów było jasne i co więcej, żeby była pewność, iż wszystkie niezbędne elementy znajdują się na swoim miejscu. Taka siatka magazynowa powinna być również elastyczna.

Nie tylko po to, abyśmy mogli ją odpowiednio dopasować do naszych potrzeb, ale również po to, aby odgięta bez problemów wracała na swoje miejsce.

Gdzie ją zamontować?

Przede wszystkim takie siatki magazynowe mogą być montowane dookoła regałów. Tak, abyśmy ograniczyli do minimum możliwość niekontrolowanego spadania z nich różnych przedmiotów. Mając takie siatki magazynowe, będziemy mieli pewność, że to co znajduje się na regale na nim pozostanie, a jeśli zacznie się zsuwać, to zostanie zatrzymane przez siatkę. Poza tym, takie siatki magazynowe mogą być również wykorzystane do odgrodzenia pewnej przestrzeni magazynu od jego całości. Wówczas powinniśmy się zastanowić, czy taka przestrzeń ma być zamknięta całkowicie, a więc też od góry czy starczy, że siatka będzie sięgała do odpowiedniej wysokości i będzie posiadała drzwi. Takie rozwiązanie jest skuteczne, a jednocześnie znacznie tańsze niż stawianie ściany. Warto zobaczyć jakie rozwiązania możemy tutaj wybrać, tak abyśmy mieli pewność, że wykorzystamy siatki magazynowe, które będą najlepiej odpowiadały naszym oczekiwaniom.

Dlatego też, warto sprawdzić czy posiadają one odpowiednie atesty i czy faktycznie będą dostatecznie wytrzymałe, aby mogły zwiększyć bezpieczeństwo w naszej firmie.