Skóra dojrzała a opalanie

wyprzedaż kosmetyków

Niektórzy bardzo lubią spędzać czas na słońcu, inni z kolei unikają nadmiernego opalania się. Opalona skóra, szczególnie po lecie wygląda na zdrową i zadbaną.

Jeśli Twoją skórę zaliczyć można już do skóry dojrzałej, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach zażywając kąpieli słonecznych. Po pierwsze, trzeba pamiętać, że nadmierne wystawianie skóry na słońce może doprowadzić do powstania nieodwracalnych przebarwień na twarzy.

Trzeba zachować szczególną ostrożność po 50 oraz 60 roku życia, ponieważ taka skóra ma tendencje do powstawania przebarwień w ogóle. Należy chronić całe ciało, a w szczególności twarz.

Spędzając czas na świeżym powietrzu nigdy nie zapominaj o używania kremu z filtrem. Na rynku kosmetycznym jest dostępnych wiele rodzajów i mocy filtrów, które powinny być dobrane pod kolor naszej karnacji.

Z reguły przyjmuje się, że im bledsza osoba, tym filtr używany na samym początku opalania powinien być większy. Jeśli w ogóle nie chcesz opalać skóry, warto zastosować kremy z bardzo dużym filtrem blokującym.