Styl wenecki w naszych mieszkaniach

Wenecja nazywana jest miastem zakochanych. Romantyczny klimat tego miasta powoduje, że pewne akcenty widoczne są w mieszkaniach. Ten styl jak żaden inny urzeka bogactwem zdobień i przepychem. W stylu weneckim można znaleźć wpływy gotyku czy włoskiego klasycyzmu.

Najistotniejszą kwestią jest dobór materiałów i przedmiotów o jak najlepszej jakości. Niedopuszczalne są podróbki czy brzydkie wykończenia. Przy urządzaniu mieszkania w weneckim stylu należy jednak zachować stosowny umiar. Tylko wtedy wnętrze nie będzie przytłaczać nadmiarem przedmiotów.

Typowymi cechami dla weneckiego stylu są naturalne tkaniny. Często posiadają one bogate wzornictwo. W weneckich mieszkaniach możemy znaleźć również wiele mieniącego się szkła. Z niego wyrabiane są żyrandole, świeczniki czy figurki.

Szkło to znane jest niemal na całym świecie. Cechuje je trwałość i wytrzymałość. Jeśli chcemy urządzić mieszkania w stylu weneckim, nie możemy zapomnieć o lustrach. Najlepsze będą te, które osadzone są w finezyjnych, posrebrzanych ramach.

Lustra mogą być małe i duże. Najważniejszymi kolorami w weneckich mieszkaniach są czerwienie, fiolety czy żółcie. Wszystkie kolory są tak dobrane, żeby zachować spójność. Warto poeksperymentować zatem z różnymi odcieniami tych kolorów.

Popularne będą również elementy dekoracyjne w postaci np. figurek. Pamiętajmy także o jednej z najbardziej charakterystycznych dekoracji, czyli o weneckich maskach karnawałowych. Warto posiadać przynajmniej kilka takich masek, które umieścimy w widocznym miejscu.