The Woodstock Music and Art Fair

www.hppskoki.pl

Festiwal w Woodstock, jest chyba najsłynniejszym festiwalem w historii muzyki rozrywkowej. Odbywający się w dniach 15 – 18 sierpnia 1969 roku, na farmie Maxa Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku, przyciągnął ponad 400 tys. ludzi.

Frekwencja olbrzymia, biorąc pod uwagę, że festiwal nie był reklamowany w środkach masowego przekazu. Podczas trzech dni festiwalu, na scenie wystąpili między innymi Janis Joplin z The Kozmic Blues Band, The Who, Jefferson Airplane, Ten Years After, Jimi Hendrix, Carlos Santana i Ravi Shankar. The Woodstock Music and Art Fair został uznany przez magazyn The Rolling Stone, za jedno z 50 najważniejszych wydarzeń, które zmieniły historię rock and rolla.

Kolejna edycja festiwalu odbyła się dekadę później, w Medison Square Garden, a po dwudziestu latach koncert odbył się w miejscu pierwotnego festiwalu, w kolejnych dekadach organizowano jeszcze trzy koncerty pod hasłem Woodstock, jednak żadne z tych wydarzeń nie było na tyle znaczące by zapisać się na kartach historii.