Umowa przedwstępna

www.klinika-orka.pl

Wiele osób, które już znajdą wymarzone mieszkanie twierdzi, że to już koniec, że nareszcie mogą zacząć pakowanie i przeprowadzkę. Jednak okazuje się, że sprawa nie jest jeszcze zakończona, bowiem przed nowym właścicielem stoi jeszcze parę ważnych zadań, o których należy pamiętać. Przede wszystkim, aby mieszkanie znalazło się w posiadaniu nowej upoważnionej do tego osoby musimy podpisać umowę.

Skórzewo Domy w szeregowcach Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie

Tu właśnie zaczynają się przysłowiowe schody, ponieważ nie do końca zdajemy sobie sprawę, czego możemy się spodziewać, ale także jakie mamy prawa. Dlatego też możemy spotkać się z kilkoma wersjami umów, które podpisujemy w odpowiednim dla nich czasie. Pierwszą umowę jaką możemy podpisać jest umowa przedwstępna, jak sama nazwa wskazuje mamy z nią doczynienia przed spisaniem umowy zakupu.

Jak wiadomo każda umowa jest jedynym zabezpieczeniem zarówno dla kupującego, ale także dla sprzedającego. Dlatego też nie może zabraknąć w niej żadnych paragrafów, które są istotne dla obydwu stron. W umowie przedwstępnej powinny zatem znaleźć się wszystkie informacje na temat nieruchomości jej rodzaj, opis, ale przede wszystkim numer księgi wieczystej.

Poza tym umowa przedwstępna daje nam gwarancje zakupu mieszkania w późniejszym czasie, dlatego też musimy określić dokładną datę podpisania umowy właściwej lub przynajmniej jakiś przybliżony czas. Wszelkie ustalenia, co do ceny oraz inne istotne kwestie powinny również znaleźć się w treści takiego dokumentu. Dzięki temu unikniemy wszelkich roszczeń wynikających z niedopełnienia umowy.