W gąszczu promocji

kosmetyki Pharma CF

Jako konsumenci z jednej strony mamy bardzo ułatwione życie, albowiem wybór towarów jest ogromny, a ich dostępność poprawia się z roku na rok. Polska nie odstaje pod tym względem od żadnego z zachodnich państw, a spory ruch w sklepach pokazuje, że stać nas na całkiem sporo. Cena ma jednak duży wpływ na decyzje jakie podejmujemy, stąd praktycznie cały rok drogerie kuszą nas atrakcyjnymi promocjami.

Zniżki mają charakter rotacyjny i nierzadko cykliczny – te same produkty są sprzedawane taniej co jakiś czas. Promocji jest tak wiele, ponieważ sieci handlowe walczą o klienta. Tego skusić najprościej za pomocą obniżenia ceny produktu lub zaproponowania jakiegoś innego bonusu, na przykład zniżki na inny towar z asortymentu.

Dochodzi do tego odpowiednia kreacja marketingowa, z której ma jasno wynikać, że okazja jest fantastyczna i grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Codziennie ulegają temu miliony osób, a producenci kosmetyków oraz właściciele drogerii zacierają ręce. Oby nasze promocyjne wybory zawsze były trafne.