Wartościowy samochód

www.echomedica.com.pl

Samochody, które na co dzień używamy z wiekiem tracą sporo na wartości. To naturalna kolej rzeczy, ponieważ zużywają się podzespoły, części, niszczy się lakier i tapicerka. Słowem idą za tym koszty eksploatacji pojazdu. Inaczej rzecz się ma w przypadku bardzo starych samochodów.

Takie modele sprzed kilkudziesięciu lat zachowane w dobrym stanie mogą być wiele warte. W zależności od tego czy jest to model unikatowy, bardzo rzadki lub z limitowanej edycji jego wartość dodatkowo wzrasta. Od wielu lat panuje moda na renowacje starych samochodów z minionych epok. Takie odrestaurowane i sprawne auta mogą przewyższać nawet wielokrotnie ich pierwotną wartość.

Wyceną tych drogocennych przedmiotów zajmują się fachowcy. Znają się nie tylko na częściach czy modelach pojazdów, ale także mają szeroką wiedzę historyczną i rozeznanie w całym rynku starych i antycznych samochodów. To oni najrzetelniej potrafią określić ile powinniśmy dostać sprzedając taki samochód. Dlatego lepiej zapłacić specjaliście w takiej dziedzinie niż wystawiać do sprzedaży na chybił trafił i ryzykować utratę sporych pieniędzy.