Zabawki dodają wnętrzu uroku

www.tbom.pl

Urok pokoju dziecięcego w dużej mierze kryje się w obecnych w nim zabawkach. Właśnie dlatego warto przemyśleć, czy rzeczywiście powinniśmy je wszystkie skrywać w szafach, pudłach i skrzyniach.

Jak zdecydować, które zabawki powinny znajdować się na widoku? Jeśli postanowisz, że pokazowe drobiazgi będą umieszczone gdzieś wysoko na półce, wybierz te, którymi najmniej chętnie bawi się twoje dziecko. W ten sposób spowodujesz, że maluch nie będzie próbował samodzielnie dostać się do upragnionych sprzętów, bo potrzebując ich tylko raz na jakiś czas, śmiało poprosi cię o pomoc.

Doskonale sprawdzą się tutaj pokazowe auta, których kółka się nie kręcą, czy też pluszaki towarzyszące maluchowi jedynie w nocy. Warto pomyśleć także o zawieszeniu półki na łóżkiem – w ten sposób znajdzie się na odpowiedniej wysokości, ale również w zasięgu małych rączek.

Na widoku świetnie prezentują się także dziecięce książeczki. W tym przypadku jednak warto umieścić je w miarę nisko, by pociecha w dowolnej chwili mogła sięgnąć po upragniony tom.

Dobrze będzie wyglądać tutaj niewielka szafka pozbawiona drzwiczek. Wszystkie sprzęty pozostaną łatwe do odszukania, a jednocześnie będziesz miał pewność, że maluch nie przytrzaśnie sobie paluszków.