Zachowawcza elegancja

stylowe wieszaki do przedpokoju

Okna jakie są, każdy widzi. Każdy rozumie też, że są potrzebne w domu i nie da się ich zastąpić niczym innym.

Otwartą kwestią pozostaje jednak to, jak ma okno wyglądać i jakie ma spełniać zadanie poza funkcjami czysto praktycznymi. Konkretnie chodzi o to, czy okno ma przykuwać uwagę domowników oraz gości, będąc tym samym częścią dekoracji, czy też ma funkcjonować jako dyskretny dodatek do całości.

Spór w tym temacie toczy się i będzie się nadal toczył, ponieważ wszyscy mamy prawo do własnego pomysłu na dom. Załóżmy teraz, że zwycięża opcja konserwatywna i będziemy starali się, aby nasze okna niespecjalnie wyrywały się do przodu.

Jak uzyskać taki delikatny efekt? Na pewno trzeba zrezygnować z wszelkich efektownych, rzucających się w oczy motywów wzorniczych na roletach. Muszą one pozostać wyłącznie w swojej roli osłony przed nadmiernym oświetleniem oraz spojrzeniami ludzi z zewnątrz.

Taki rezultat uda się uzyskać poprzez zastosowanie rolet gładkich, dobranych kolorystycznie pod barwę ścian oraz mebli. Wówczas mamy roletę, która delikatnie spełnia swoje typowe zadania, a nie ma przy tym ambicji, by stać się dominującym akcentem wizualnym w pomieszczeniu.

To, że ma być w pewnym sensie skromnie nie oznacza bynajmniej, że nie można sobie pozwolić na motywy eleganckie. Jak najbardziej można.

Dlatego warto sięgać nie tylko po najprostsze i najtańsze materiały, ale też zastanowić się nad zamówieniem rolet o oryginalnej fakturze – żakardowej lub zamszowej. Podbije to nieco koszty urządzenia wnętrza, ale będziemy mieli u siebie coś specjalnego.